Otwarcie Galerii Artystycznej OSTP

12 czerwca w gościnnych progach Centrum Kultury i Rekreacji miało miejsce uroczyste otwarcie Galerii Artystycznej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół. Wydarzenie to poprzedziła krótka prezentacja dotycząca historii OSTP, które było organizatorem tego spotkania. Prezentacja wymowna i interesująca w swej krótkiej treści opowiedziała o tym, że Stowarzyszenie zrzesza artystów nie tylko z naszego miasta, ale z całej Polski oraz zapoznała w maleńkim skrócie ze swoim Statutem i osiągnięciami artystów.

Otwarcie Galerii powiązane było z wystawą członkiń Stowarzyszenia, mieszkanek Bornego Sulinowa. Panie, tworzyły swoje prace pod kierunkiem instruktora Pani Bogumiły Celer, która przez niecałe 2 lata zapoznawała uczennice z tajnikami malarstwa.

Powstałe obrazy są piękne i bardzo nasycone, tak jak w temacie wystawy, którym jest „Siła kolorów” otaczają widzów niezwykłą paletą barw! Pełne radosnego, barwnego przekazu mówią odwiedzającym, że warto cieszyć się życiem, codziennością i należy robić to zawsze i w każdym wieku.

Nie zawiedli również Goście. W maleńkiej Galerii był tłok i niesamowita atmosfera.
Oglądaniu obrazów towarzyszył gwar. W tle zaś na trąbce przygrywał Pan Waldemar Tomaszewski. Na zakończenie spotkania artystki zaprosiły odwiedzających na słodki poczęstunek.

Organizatorzy zapraszają Państwa bardzo serdecznie do Galerii na tę piękną wystawę. Oglądać ją można w godzinach pracy Centrum Kultury i Rekreacji (pon.– pt. 8:00 – 21.00 i sob. 11:00 – 18:00). Naprawdę warto!

Dominika Kwinta
Prezes OSTP