Jerzy Łapuć

O mnieGaleriaKontakt
„Malarstwo jest tym co kocham i nie potrafię bez tego żyć”

Pejzaż, pejzaż i jeszcze raz pejzaż, to jest moja malarska droga rozwoju.

Czasem realny, namacalny i szczegółowy, a niekiedy nakreślony pospiesznym, gwałtownym gestem.

W krajobrazie łąk i lasów w porządku przemijania i odradzania odnajduję bogactwo odczuć nastrojów i emocji. Piękno przyrody utrwalone na płótnie jest źródłem wzniosłych poruszeń duszy, daje mi możliwość przekazania odczuć jakim ulegamy pod urokiem najpiękniejszych scenografii, jakie stworzyła natura.

Jerzy Łapuć mieszka w Złocieńcu.

Po ukończeniu Liceum Plastycznego w Koszalinie rozpoczął malowanie. W poszukiwaniu własnej drogi twórczej tworzy obrazy malowane z widoczną swobodą, szerokim gestem i świeżością postrzegania tradycyjnych tematów: kwiaty, martwe natury, motywy morskie i pejzaże.
Inspiracją dla twórczości artysty były od zawsze krajobrazy jego rodzinnych stron, czyli okolic Pojezierza Drawskiego. Może to siła urokliwego rodzimego pejzażu sprawiła, że jest on głównym motywem artystycznych dociekań malarza.

Własne interpretacje malarskie ulotnego piękna krajobrazu, zatrzymane w swoich obrazach, artysta osiąga techniką olejną, głównie poprzez nakładanie farby za pomocą szpachli, pędzla i laserunku. Uzyskane wyjątkowe efekty światłocieniowe stwarzają metafizyczną tajemnicę. Wysmakowane zestawy kolorów to tchnienie naturalnego piękna, które malarz uchwycił i zamienił w magiczną atmosferę obrazu.

Ten nieprawdopodobny spokój, połączony z żywiołowym pociągnięciem pędzla uspokaja, wycisza, skłania do zatrzymania się i kontemplacji.
Każdy obraz artysty wciąga w swój wewnętrzny świat i głęboko porusza, ale przede wszystkim emanuje autentyczną radością tworzenia.
Artysta jest członkiem Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany, ma w swoim dorobku ogromną ilość prac malarskich. Jego obrazy znajdują się w prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

tel. kom. 694 556 032
e-mail: jerzy-lapuc@wp.pl