Wiktor Skóra

O mnieGaleriaKontakt
Urodził się w 1949 r. we Wrocławiu.

Należy do OSTP w Bornem Sulinowie, oraz od 2011 r. do R.S.T.K.”Grupa Na Zamku” w Oświęcimiu.

Jest amatorem samoukiem.

Uprawia malarstwo sztalugowe, ścienne, rzeźbę, rękodzieło artystyczne, oraz twórczość literacką w formie felietoników i kupletów. Ulubionym tematem artysty, w każdej praktycznie dziedzinie są ptaki.

Prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Zebrzydowicach, Radlinie, Spytkowicach, Bieruniu, Oświęcimiu, Głuszycy, Skierniewicach. Uczestniczył w warsztatach i plenerach malarskich i rzeźbiarskich w Chełmku, Oświęcimiu, Bornem Sulinowie, Gorzowie Wielkopolskim, Trzebini, Zebrzydowicach, Ustroniu, Płocku, Libiążu, Grodzisku, Wiśle, Szczyrku. Prace twórcy można spotkać w kraju i za granicą m.in.: w Grecji, Niemczech, USA, Austrii. Całe życie mieszka we Wrocławiu, razem z krasnalami (ma ich ponad 300).

Artysta lubi podróże, dobrze zjeść a ponad wszystko dobre towarzystwo i biesiady. Jest wielkim miłośnikiem Bornego Sulinowa, uważa, że jest wspaniałe,wspaniali ludzie, i dla tego przyjeżdża tu od 13 lat. Z Bornem ma tylko wesołe wspomnienia.

tel. kom. 517 482 649
e-mail: witek.skora@gmail.com