„Poszukiwania” borneńskiej Bogumiły Celer

17 stycznia 2023 r. koszaliński Ratusz zabłysnął feerią barw. Stało się to dzięki niezwykłej wystawie pt. „Poszukiwnia” borneńskiej malarki Bogumiły Celer. Otwarcia tego artystycznego wydarzenia dokonał wiceprezydent Miasta Koszalina Pan Przemysław Krzyżanowski. Spotkanie swoją obecnością zaszczyciły między innymi: Radna Miasta Koszalina Pani Izabela Wesołowska, Prezeska ZPARP Oddział w Koszalinie Pani Wiesława Kurowska, a także koleżanki i koledzy z Zespołu Pracy Twórczej Plastyki w Koszalinie i delegacja Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół w Bornem Sulinowie oraz znajomi i fani sztuki malarskiej.

Postać borneńskiej malarki przybliżyła członkini OSTP Pani Bożena Pilich – Ostryńska, a spotkanie z malarstwem Bogumiły Celer wzbogaciła koncertem na wiolonczeli wnuczka artystki Nadia Celer.

Wystawę można oglądać do 13 lutego 2023 r. w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Koszalinie.

Dominika Kwinta
Prezes OSTP w Bornem Sulinowie.

Wystawa Bogumiły Celer

Bogumiła Celer od blisko dwudziestu lat mieszka w Bornem Sulinowie, co nie jest bez znaczenia, jeżeli mówimy o jej twórczości W swoich pracach w sposób niezwykle subtelny „przemyca” pierwiastek kobiecy, który można wyczuć w praktycznie każdym jej obrazie. W koszalińskiej Galerii „Ratusz” można oglądać wystawę zatytułowaną „Poszukiwania”, na którą wybrała się Katarzyna Kużel.

Opublikowany przez Polskie Radio Koszalin Czwartek, 19 stycznia 2023