Wystawa malarstwa Anny Kasperek

18 marca 2022 r. Galeria Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół znowu pękała w szwach. A to za sprawą kolejnej pięknej wystawy. Tym razy swoje prace wystawiła borneńska malarka należąca do OSTP – Anna Kasperek. To pierwsza indywidualna wystawa artystki i od razu ciesząca się ogromnym zainteresowaniem.

Przybyłych gości przywitała rzecznik stowarzyszenia pani Teresa Bożena Pilich – Ostryńska, a obecnością zaszczyciła m.in. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie – Anna Gałązka. Artystka została doceniona nie tylko niezliczoną ilością gości, przyjaciół i zainteresowanych artystycznym dorobkiem, ale także olbrzymią ilością kwiatów. Artystka nie kryła wzruszenia. Spotkanie przebiegło w przyjaznej, pełnej dobrej energii atmosferze przepełnionej przyjaźnią i sympatią, w jak zawsze gościnnych progach Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie.

Dominika Kwinta
Prezes


Anna Kasperek przygodę z malowaniem rozpoczęła mieszkając jeszcze w Gdańsku.

W latach 2008 – 2010 r. uczestniczyła w warsztatach rysunku i malarstwa organizowanych przez Stowarzyszenie Nadbałtyckich Plastyków im. Mariana Mokwy. Brała udział w plenerach malarskich i wystawach poplenerowych między innymi: „Pejzaż gdański i morski” oraz „Inspiracje Chopinowskie”.

Po przeprowadzce do Bornego Sulinowa nadal kontynuuje swoją przygodę z malowaniem. Od 2018 r. jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Tworzących Przyjaciół w Bornem Sulinowie. Brała udział w plenerach malarskich i zbiorowych wystawach poplenerowych w 2018 r., 2021 r. oraz ostatnio w 2022 r. w wystawie pt. „Zima”.

Od roku 2018 do dnia dzisiejszego bierze również udział w zajęciach malarskich organizowanych przez Uniwersytet III Wieku w Bornem Sulinowie. Kilkukrotnie uczestniczyła w plenerach malarskich organizowanych przez tę placówkę.

Prace Anny Kasperek można było oglądać na wspólnych wystawach organizowanych przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej i Borneńskiego Uniwersytetu III Wieku.

W sierpniu 2018 r. brała także udział w plenerze malarskim i zbiorowej wystawie poplenerowej „Pejzaż natury” w Dziwnówku.

Twórczość Pani Anny Kasperek jest barwna. Przewija się w niej wiele tematów takich jak pejzaże, motywy kwiatowe, ptaki, motyle, anioły. Dewiza, którą się posługuje to tworzyć z miłością.

Wystawę można oglądać do 15 kwietnia br.